Květen 2009

Nový člen rodinky :)

29. května 2009 v 17:49
Včera 28.5. jsem oslavila své 14. narozeniny :)... A moje kamarádka mi koupila džungarského křečíka. JE to holka . :) prosím napište mi sem jména a já potom vyberu a každý dostanete diplom !!!!!

Jak vidíte dnešním tématem ... :D ... prostě čtěte !!

24. května 2009 v 13:46 Zvířátka z jiných koutů světa...
Jak vidíte dnešním tématem , jsou koně a cizokrajná zvířata .. takže mi pište jaký zvířata a koně byste tady chtěli .. napíšete třeba hroch a já sem dám obrázky a info :) :)

klokani ( info )

24. května 2009 v 13:40 Zvířátka z jiných koutů světa...
Klokan rudokrký, Wallabia rufogrisea
Řád:Vačnatci
Čeleď:klokanovití
Věk:do 12 let
Výška:do 1 metru
Váha:až 20kg
Potrava:býložravec - výhonky různých trav a keřů
Biotop:křovinaté savany, okraje lesů
Způsob života:žije v malých skupinkách vedených starým samcem, po pastvě vleže odpočívají, před nepřáteli prchají až několikametrovými skoky
Rozmnožování:samice je březí 30 až 40 dnů, rodí 1 až 2 holá slepá a velice malá mláďata, která se po porodu vlastními silami dostávají do vaku, ten opouští po 9 měsících
Výskyt:Austrálie
Mládě je po narození jen asi 2 cm velké a pomocí silně vyvinutých předních nohou se samo doplazí po cestičce vylízané matkou v srsti do vaku. Tam se přisaje k bradavce, která mu v ústech zduří tak, že mládě nemůže odpadnout. Sval kolem mléčné žlázy několikrát za den dávkuje mláděti mléko do tlamičky.
Snadno přivyká evropskému podnebí a proto byl často chován volně v evropských oborách.Stáj

24. května 2009 v 13:33 Koně

Obrázek na tapetu

24. května 2009 v 13:32 Koně


Bafanovka :D

24. května 2009 v 12:15 Soutěže a Cenky
1. Ahojky
2. Máš psa ?
3. máš blog o psech ?
4. Paa

A bonusová otázka :
Plemena těchto dvou pejsků ...

Diplomky za spřátelení

24. května 2009 v 12:08

Pro Vás :

Pro mě :O mě ...

23. května 2009 v 21:44 Články
Takže i když je asi hodně pozdě xD , rozhodla jsem se ,že se vám představím. Jmenuju se Monča . Přemejšlím o změně přezdívky na Ňonika . Ráda se seznamuji s lidmi :) .
Mám ráda :
Zvířata
Sport ( plavání , lyžování , box, tenis , volejbal , nohejbal ,přehazko , basket ...)
Malý děti
Nemám ráda :
Játra , houby
školu
pavouky :-!
namyšlený lidi , co si myslej že něco znamenaj
Tady jsem se svým pejsánkem Flíčkem :-*

Irský vlkodav

23. května 2009 v 18:56 Psi

Historie

Římané, kteří přišli do Irska počátkem našeho letopočtu, zde objevili, hrubosrsté a impozantně vyhlížející psy. Původní keltské obyvatelstvo pokládalo za významnou událost pořádání honů a štvanic. K loveckým účelům bylo kromě sportovních koní zapotřebí též psů, kteří museli splňovat hned několik požadavků. Museli být dostatečně rychlí, silní a vytrvalí a zároveň klidní a snadno ovladatelní a dobře chránění před nepřízní počasí. Všechny tyto rysy nápadně připomínají typické vlastnosti irského vlkodava (a jeho nejbližšího příbuzného deerhounda), který má v sobě rychlost chrta a také vytrvalost, sílu a odvahu, kterou zdědil po dogovitých předcích. První dochovaná písemná zmínka o velkých hrubosrstých chrtech z Irska je datována roku 391 n.l. Další písemné zprávy o irských vlkodavech jsou z dob mnohem pozdějších, například v roce 1612 vydal král Jakub I. patent, kterým přikazuje, aby každé hrabství mělo v držení nejméně 12 vlkodavů k ochraně farem a stád před vlky. Chov a držení vlkodavů bylo vždy hlavně výsadou urozených vrstev. Psi byli často posílání jako dary královským rodinám po celé Evropě, čímž došlo k rozšíření tohoto plemene. To ale snížilo chovnou základnu v samotném Irsku a plemeno se dostalo na pokraj vyhynutí. Přes všechny strasti nebyl ale vývoj vlkodavů nikdy úplně zastaven a pokračuje až do dnes.

Vzhled

Vzhled vlkodava je opravdu majestátný. Vlkodav by neměl být těžký a masivní jako doga, ale musí být větší než deerhound. Jeho pohyb je lehký a aktivní. Irský vlkodav se vyskytuje v mnoha barevných variantách od smetanové až po černou. Přijatelná je i bílá barva na tlapkách a na konci ocasu. Štěněčí srst je podstatně jemnější než srst dospělého psa. U vlkodavů začíná výměna štěněčí srsti přibližně ve věku šesti měsíců. Trvá delší dobu, než hrubá srst zcela nahradí štěněčí. Výměna srsti je zcela individuální záležitostí a někteří psi získávají definitivní osrstění až ve dvou letech. Proces lze urychlit pravidelným vyčesáváním a vyškubáváním odumřelé srsti. Minimální výška u psa je 79 centimetrů, u feny 71 centimetrů. Minimální váha psa je okolo 54 kilogramů, u feny 40 kilogramů. Vlkodav má široký hrudník a vtažené břicho. Ocas je dlouhý a v mírném oblouku. Průměrná délka života se pohybuje kolem 13 let.

Povaha

I přes úctu budící velikost je vlkodav většinou velmi milý a přátelský, nemá problém s lidmi ani s jinými psy. Je velmi věrný. Hezký vztah má k dětem, neměli byste ale zapomínat na velikost vlkodava a vždy být přítomni hrám s dětmi. Pes by mohl dítě nechtěně poranit, přece jen něco váží. Pozor také na ostatní zvířata. Nezapomínejte, že vlkodav byl vyšlechtěn jako lovecký pes a jeho instinkty stále přežívají. Navíc je zvyklý svou kořist uštvat a zaměřuje se především na menší zvířata. Pokud by s takovými u vás doma měl přijít do styku, vyberte si raději jiné plemeno. Vzhledem k mírné povaze není výcvik irského vlkodava nijak složitý. Je ale nutné začít s ním velmi brzy, v pozdějším věku to už může být obtížné. Kvůli jeho velikosti je ale dobré mít psa vždy pod kontrolou. Vydejte se klidně na cvičák. Pes bude spokojen, že s ním trávíte svůj volný čas aktivním způsobem a vy uděláte něco nejen pro sebe. Vlkodav se také hodí i jako hlídač, a to nejen kvůli své velikosti.
http://www.celysvet.cz/fotky/irsky-vlkodav_7.jpg